Penziony v Bouillonu

Ubytování v Bouillonu v klidném prostředí a umístěné do méně frekventované budovy s rodinným zázemím. Přesně toto Vám nabídnou penziony v Bouillonu. Většina penzionů v Bouillonu se od hotelů v Bouillonu liší svojí velikostí a množstvím pokojů, přístupem personálu a také umístěním, které je často směrováno na periférie Bouillonu.
Řadit dle:


6 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 6 1 

1. Heurtebise 

Foto: Heurtebise
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Offering barbecue facilities and a garden, Heurtebise is set in Bouillon, 1.3 km from Château fort de Bouillon. Guests staying at this villa have access to free WiFi and a fully equipped kitchen. The villa is fitted with a TV.

Pokoje

Vila se 4 ložnicemi
osob113 - 173 EUR za noc

2. Au Pied Du Château De Bouillon 

Foto: Au Pied Du Château De Bouillon
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
79 %

Featuring a hot tub, Au Pied Du Château De Bouillon is located in Bouillon. This holiday home offers a fitness centre as well as free WiFi.

Pokoje

Rekreační dům se 4 ložnicemi
osob96 - 299 EUR za noc

3. Chez Geoffroy 

Foto: Chez Geoffroy
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
83 %

Chez Geoffroy is located in Bouillon and offers water sports facilities. This holiday home offers barbecue facilities, a garden, as well as a terrace. The holiday home includes 3 bedrooms and a kitchen with a dishwasher and an oven. A TV is provided.

Pokoje

Prázdninový dům s 3 ložnicemi
osob62 - 206 EUR za noc

4. Holiday Home Pandora 

Foto: Holiday Home Pandora
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
88 %

Holiday Home Pandora in Bouillon offers accommodation with free WiFi, 1.2 km from Château fort de Bouillon. The property features mountain and garden views.


5. Gîte La Gernelle 

Foto: Gîte La Gernelle
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
93 %

Located in the Bouillon Forest, guest house Gîte La Gernelle offers a well-equipped holiday home with a balcony offering panoramic views over the surroundings. Bouillon is 1 km away. Exposed wooden beams are featured throughout the accommodation.

Pokoje

Prázdninový dům
osoby75 - 80 EUR za noc

6. Gîte Le Gros Chêne 

Foto: Gîte Le Gros Chêne
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
92 %

Gîte Le Gros Chêne, a property with barbecue facilities and a garden, is situated in Bouillon, 1.4 km from Château fort de Bouillon. With mountain views, this accommodation offers a terrace.


6 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 6 1 

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: